Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Fotopaci XXI -norma czy choroba?

dodano 27.06.2011
Fotopaci XXI -norma czy choroba?

“Lubię to!” czy “nie lubię” ? Ciekawe jak zmieniło się społeczeństwo odkąd pojawiła się opcja dzielenia się zdjęciami na portalach społecznościowych – aktualnie większość topowych portali socjalnych daje taką możliwość.


“Lubię to!” czy “nie lubię” ?
Ciekawe jak zmieniło się społeczeństwo odkąd pojawiła się opcja dzielenia się zdjęciami na portalach społecznościowych – aktualnie większość topowych portali socjalnych daje taką możliwość. Od zawsze zastanawiało mnie czy ludzie się zmieniają czy wychodzi ich natura, gdy siadają przed szklanym ekranem i klikają dodaj zdjęcie/ podziel się. Gdy widzę pewne zdjęcia małolatów lub co ciekawe całkiem dorosłych i jak się początkowo wydawało „poważnych” ludzi. Zastanawia mnie do czego dążymy i gdzie będziemy za kilka lat, w jakim kierunku zmierzamy.
A jeszcze kilka lat temu…
Pamiętam jak kilka lat temu siadałem z rodzicami w moich szczenięcych latach przed wielkim ekranem oglądając slajdy z wypraw rodziców po świecie. Do końca życia zapamiętam jak z otwartą buzią pochłaniałem opowieści mojego taty jak to z kolegami wspinał się na Mont Blanc. To były czasy! Czy to w gronie rodzinnym czy przyjaciół oglądało się przeźrocza na rzutniku popijając herbatę. Ta forma zdjęć miała swój urok, pewien czar, którego nie mają zdjęcia robione przez nowoczesne aparaty cyfrowe. Zdjęcia te nie były idealne zresztą, co będę tłumaczył każdy chyba wie jak wyglądają stare fotografie.


Dziś – dokąd zmierzamy?
Przeglądając portale społecznościowe zastanawia mnie w jakim kierunku idzie nasze społeczeństwo. Wyraźnie zauważam trzy etapy, pierwszy, gdy portale społecznościowe nie były tak popularne i dostępne dla każdego. Nikt nie myślał by fotografie umieszczać na jakimś portalu, bo fotografie były osobistymi wspomnieniami. Etap, w którym dzieliliśmy się doświadczeniami i zdjęciami wysyłając drukowane, „fizyczne” zdjęcia pocztą.
Drugi etap to ten, w którym każdy kto nie miał konta na NK.pl bądź Facebooku znaczyło, że ta osoba nie istnieje a dzielenie się zdjęciami zaczęło być popularne. W społeczności internetowej nastąpiła pewna przemiana. Trzeci to ten, w którym się teraz znajdujemy. Rozwój technologii mobilnej, możliwość podzielenia się zdjęciem w błyskawiczny sposób z każdym znajomym znajdującym się nawet na odległym końcu świata.
Praktycznie każdy w dzisiejszych czasach posiada telefon z aparatem, tym samym ma możliwość bardzo szybkiego podzielenia się ze znajomymi swoimi wrażeniami z nowo zwiedzonego miejsca, przygody czy też śmiesznej sytuacji zaobserwowanej w miejscu pracy. A jeszcze kilka miesięcy temu zastanawiałem się, po co ludzie to robią, mi przez długi okres czasu to było także nie potrzebne. Człowiek, jako istota socjalna potrzebuje kontaktu z innymi i pragnie czuć czyjąś pochwałę gdy zrobi coś ciekawego. Tu mam na myśli zdobycie szczytu, kupienie nowych butów, pochwaleniem się ostatnią imprezą etc.
   Fotopaci XXI -norma czy choroba? - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: mobilefactory
avatar

O mnie
W serwisie od:
27.06.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD mobilefactory
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje