Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Ile osób zmieści się na radomszczańskiej ławce?

dodano 18.06.2011
Ile osób zmieści się na radomszczańskiej ławce?

Radomsko w województwie łódzkim słynie z pobijania rekordów Guinnesa. W tym roku, a dokładnie 19 czerwca miasto będzie walczyć o rekord najdłuższej drewnianej ławki w Polsce.


Wykonaniem drewnianej ławki zajmą się lokalni przedsiębiorcy, którzy słyną ze swoich zdolności stolarskich. Bicie rekordów podczas dni Radomska stało się już tradycją. W zeszłym roku radomszczanie pobili rekord w piciu mleka, a dwa lata temu ugotowali największą zalewajkę, która starczyła dla 11000 radomszczan.
Ławka będzie miała ok. 80 – 94 metrów długości. A pobity rekord radomszczan wpisany będzie do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. Budowa tego dzieła trwa od ponad miesiąca. Jeżeli ta wyjątkowa ławka powstanie w takich rozmiarach, jakie są w planach, będzie mogło usiąść na niej ok. 190 osób.
Powstanie drewnianej ławki ma wartość symboliczna- jak twierdzi prezydent miasta Anna Milczanowska- Radomsko jest znane na całym świecie, jako miasto przemysłu stolarskiego, które eksportuje swoje w najdalsze zakątki świata. Mieszkańcy są dumni, że po raz kolejny ich miasto będzie walczyć o ustanowienie rekordu Guinnesa.
To czy radomszczanie pobiją rekord, zadecydują kontrolerzy z Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości.
   Ile osób zmieści się na radomszczańskiej ławce? - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: kasia_k124
avatar

O mnie
W serwisie od:
18.06.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD kasia_k124
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje