Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

"Bursztyn" już niemal gotowy !

dodano 14.06.2011
"Bursztyn" już niemal gotowy !

Już tylko 465 dni zostało do rozpoczęcia najważniejszego w dotychczasowej historii polskiego sportu turnieju rozgrywanego na naszych ziemiach – Euro 2012. W cyklicznym Euroraporcie przedstawiamy sytuację na budowach polskich stadionów.


Polska będzie miała się czym chwalić – taki wniosek można wyciągnąć patrząc na realizację sztandarowych projektów na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, czyli nowoczesnych wielofunkcyjnych stadionów. Nasz kraj ma już do dyspozycji pierwszą arenę w Poznaniu, a już niedługo zakończy się budowa w Gdańsku. Niedługo później w Warszawie i we Wrocławiu. Zgodnie z planami, lata 2010-2011 okazują się kluczowym etapem prac przy budowie stadionów. Faza wykonawcza (jeśli chodzi o budowę samych obiektów) powoli zmierza zatem ku końcowi.
Zaawansowane prace toczą się jeszcze na trzech budowanych arenach (poznańska została oddana do użytku we wrześniu ubiegłego roku). Na wszystkich obiektach jest już dach (w Warszawie i we Wrocławiu trwają jedynie prace końcowe dla tego elementu), montowane są krzesełka, tworzona jest elewacja oraz trwają prace wykończeniowe. Optymistycznie można spoglądać na harmonogram prac, choć np. w Gdańsku jest mały poślizg – to nie ma zagrożenia, iż stadion może nie być niebawem oddany do użytku. Już 9 czerwca mają zmierzyć się na nim reprezentacje Biało-Czerwonych i Francji. Wniosek – na niespełna rok przed Euro polskie stadiony będą gotowe, a Polska w sferze infrastruktury stadionowej wywiązuje się bardzo dobrze ze swojego zadania.
PGE Arena Gdańsk (Arena Bałtycka)
Piękny "Bursztyn" nabrał już pełni kolorów. Elewacja składająca się z 18 tysięcy poliwęglanowych płytek występujących w sześciu odcieniach i utrzymanych w bursztynowej tonacji, przedstawia się naprawdę imponująco. Fasada obiektu zajmuje w sumie powierzchnię 4,5 hektara. Bardzo wysoko poziom prac i wygląd stadionu ocenił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. – To będzie stadion numer jeden w Polsce jeśli chodzi o architekturę i wystrój – powiedział Grzegorz Lato.
Może nieco niepokoić lekkie opóźnienie na PGE Arenie Gdańsk (taka nazwa obiektu w ramach umowy sponsorskiej będzie obowiązywać przez pięć najbliższych lat), zwłaszcza iż z powodu mroźnej zimy już wcześniej termin zakończenia prac budowlanych przesunięty został o kwartał. Jak zapewniają jednak wykonawcy – stadion do użytku zostanie oddany zgodnie z planem. - Spekulacje tworzą tylko zainteresowanie czerwcowym meczem z Francją, PGE Arena Gdańsk na pewno będzie gotowa. To dopiero początek maja, a prace trwają na trzy zmiany, proszę być spokojnym – mecz się odbędzie – uspokajał prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.
   "Bursztyn" już niemal gotowy ! - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: rudzik94
avatar

O mnie
W serwisie od:
26.10.2009
Dodaj do znajomych
Komunikator:

My status

 
INNE OD rudzik94
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje