Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Strategia pijanych dzieci we mgle

dodano 04.05.2011
Strategia pijanych dzieci we mgle

Oświeceniem nazywamy wyjście człowieka z niepełnoletności...


 


Oświeceniem nazywamy wyjście człowieka z niepełnoletności, w którą popadł z własnej winy. Niepełnoletność to niezdolność człowieka do posługiwania się swym własnym rozumem, bez obcego kierownictwa. Zawinioną jest ta niepełnoletność wtedy, kiedy przyczyną jej jest nie brak rozumu, lecz decyzji i odwagi posługiwania się nim bez obcego kierownictwa.(...) O to, by większa część ludzi uważała krok ku pełnoletniości, już sam dla siebie trudny, także za niebezpieczny, o to troszczą się już ich opiekunowie, którzy łaskawie podjęli się trudów nadzorowania.

I. Kant „Co to jest Oświecenie”
Powtórzę za Stefanem Bratkowskim: w Polsce mamy od pewnego czasu do czynienia z niezwykle niebezpieczną sekwencją zdarzeń. Skoordynowane ataki na polskich noblistów i autorytety przeprowadzane są po to by zlikwidować punkty odniesienia i zatrzeć różnice jakościowe pomiędzy partiami politycznymi w Polsce. Wcześniej atakowano Lecha Wałęsę, Władysława Bartoszewskiego i ogólnie elity, salon - dziś atakuje się Czesława Miłosza. Ci z wielkich Polaków, którzy żyją mogą się jeszcze całkiem nieźle odwinąć, lepiej więc rozpocząć realizacje strategii od ataku na nieżyjącego mistrza, który odpowiedzieć już sam nie może. W dłuższej perspektywie cel jest niezmienny, jeden i ten sam: podkopać pluralizm – fundament demokracji tak, że na scenie politycznej zostanie tylko jedna licząca się siła.
Za kilka dni będziemy obchodzić beatyfikację Jana Pawła II. Uroczystość ta, nie miejmy żadnych złudzeń, zostanie rozegrana przez wodza zgodnie z niezwykle niebezpieczną logiką strategii marszu do władzy. Metodyka i środki nie zakładają maksymalizacji wyniku wyborczego w oparciu o głosy odpowiedzialnych wyborców. Chodzi o zdobycie pełni władzy i dlatego potrzebne są „pijane dzieci”. Dzieci pijane narodowosocjalistyczną ideologią.
W ostatnim czasie miał miejsce zmasowany atak na niezależną instytucję o dużym potencjale wpływu na media – Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
Jasna jest już strategia wodza „pijanych dzieci”. Chce on wyeliminować lub wchłonąć - co praktycznie na pierwsze wyjdzie - niezależną instytucję uchodzącą za ostoję polskości. Dlatego dziś najważniejszym dla niego celem jest zawładnięcie zbiorową pamięcią o Janie Pawle II. Dziwi w tym wszystkim jedynie łatwość z jaką cześć administracji kościoła katolickiego w Polsce oddaje się wpływom politycznym.
   Strategia pijanych dzieci we mgle - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: mikolajczuba
avatar

O mnie
W serwisie od:
07.09.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD mikolajczuba
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje