Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Nauka źródłem radości i satysfakcji

dodano 12.03.2011
Nauka źródłem radości i satysfakcji
Ocena:

Uczymy się przez całe życie. To stwierdzenie niesie w sobie prawdę, istnienia której jesteśmy świadomi. Czy jednak potrafimy tę prawdę wprowadzać w życie?


Nauka źródłem radości i satysfakcji
Uczymy się przez całe życie. To stwierdzenie niesie w sobie prawdę, istnienia której jesteśmy świadomi. Czy jednak potrafimy tę prawdę wprowadzać w życie?
Dokonajmy małego podsumowania i odpowiedzmy sobie na pytanie, ile w ciągu ostatniego roku przeczytałem książek dotyczących mojego obszaru zawodowego? W ilu kursach wziąłem udział? Czy odświeżyłem język obcy? A może zapisałem się na kurs języka obcego, o opanowaniu którego zawsze marzyłem?
W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, które wymagają od nas zdobycia nowej wiedzy czy nowych umiejętności. Nikt jednak nie lubi być zmuszanym do czegokolwiek. Naturalnym bowiem odruchem jest w takim przypadku opór.
Sprawmy więc, aby nauka nie kojarzyła nam się tylko ze szkolnymi ławkami, ale by stanowiła synonim naszego rozwoju i wzrostu szans i możliwości. Stanie się tak, jeśli w procesie uczenia się odnajdziemy radość, entuzjazm i cel.
Tak jak szklanka napełniona do połowy wodą - dla jednych jest w połowie pusta, dla innych w połowie pełna - tak świadomy proces poznawania, nabywania umiejętności i wymiany doświadczeń może stanowić źródło uczuć negatywnych lub pozytywnych. I teraz najlepsze - wybór należy do nas! To my decydujemy o naszej ocenie. Wszystko rozgrywa się w naszej głowie! To ja i Ty decydujemy o tym, jakie emocje wyzwolimy. Zależy to od mojego i Twojego nastawienia.
Kursy, szkolenia, studia podyplomowe, certyfikacje są mile widziane przez pracodawców. Warto jednak znaleźć coś, co daje satysfakcję tylko nam. Spójrzmy przez moment tylko na swoje potrzeby i odnajdźmy źródło radości, satysfakcji - coś, co sprawia, że uśmiechniemy się, myśląc o kolejnym szkoleniu.
Źródłem takim może być spełnienie marzenia z dzieciństwa, jakim jest nauka orientalnego języka obcego. Dla innych może być to satysfakcja z nawiązania nowych kontaktów, możliwości poznania interesujących osób. W moim przypadku świadomość rozwoju zawodowego i osobistego wzmacnia poczucie konkurencyjności i atrakcyjności na rynku pracy. Dla kogoś innego udział w kursie może stanowić ucieczkę od codziennych obowiązków zawodowych i domowych. I każdy z tych powodów jest dobry! Dlatego tak ważne jest, abyśmy odnaleźli własny powód, który sprawi, że zainwestujemy we własny rozwój i że ta inwestycja przyniesie nam radość i satysfakcję.
   Nauka źródłem radości i satysfakcji - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: naukadlakazdego
avatar

O mnie
W serwisie od:
12.03.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD naukadlakazdego
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje