Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Jak stworzyć dobry biznes? Potęga systemu.

dodano 08.06.2010
Jak stworzyć dobry biznes? Potęga systemu.

Łatwo jest powiedzieć


Jednakże, aby stworzyć naprawdę dobry biznes, trzeba zrozumieć, że biznes biznesowi nie równy.
Postanowiłem napisać ten artykuł, ponieważ prowadząc swój własny biznes MLM, często zdarza mi się omawiać różne podejścia do działalności biznesowej. Oto moje wnioski.
Czy działalność gospodarcza to to samo co dobry biznes?...
Samozatrudnienie to jedna z najpopularniejszych, choć nie zawsze dobrowolnie wybieranych form aktywności biznesowej. Osoby zatrudniające samych siebie technicznie prowadzą własny biznes. Czy jednak jest to biznes w pełnym tego słowa znaczeniu. Biznes, który nazywam "dobrym biznesem"?
Niezależnie od tego czy paramy się doradztwem finansowym czy posiadamy własny kiosk, zazwyczaj samozatrudnienie polega na tym, że...
wymieniamy swój czas na pieniądze.
Możemy być najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie, jednak w momencie gdy nie będziemy gotowi pracować, strumień pieniędzy przestaje zasilać nasz portfel. Nie możemy zachorować, wyjechać na wakacje, bo jesteśmy niezastąpieni w naszej firmie.
Samozatrudnienie jest tak naprawdę bardzo podobne do pracy na etacie. Będąc samozatrudnionym albo prowadząc mała firmę zazwyczaj pracujemy znacznie dłużej niż na etacie, mamy więcej obowiązków i zmartwień.
Musimy kontrolować każdy aspekt naszej działalności i nadal nie mamy pewności, że zarobimy wystarczająco duże, żeby pokryć koszty działalności.
Jednak wiele osób wybiera taki model biznesowy. Mozesz i Ty. Zanim jednak podejmiesz decyzję w jaki sposób chcesz zarabiac konkretne pieniądze w świecie biznesu, przeczytaj ten tekst do końca.


Biznes to sport zespołowy.
Jeżeli postanowiłbyś zbudować piękny dom, to czy chciałbyś to robić samodzielnie? Możliwe, że jesteś wyśmienitym architektem i kto wie, może nawet umiesz obsługiwać koparkę. Za to nigdy nie uwierzę, że jesteś też murarzem, dekarzem, elektrykiem, hydraulikiem i dekoratorem wnętrz w jednej osobie. A nawet gdybyś był w stanie sam zbudowac dom, to powiedz mi: PO CO?
Tak samo jest z biznesem. Swój dobry biznes także musisz zbudować. I możesz to robić sam albo wykorzystać do pomocy specjalistów. Większość wielkich firm wykorzystuje potencjał tkwiący w ludziach. Google i Shell zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Natomiast w McDonald's może pracować prawie każdy, kto chce. Te wielkie firmy a także bardzo dużo mniejszych nie powstałyby, gdyby pewni ludzie nie zaczęli ze sobą współpracować.
   Jak stworzyć dobry biznes? Potęga systemu. - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: wonderboy
avatar

O mnie
W serwisie od:
08.06.2010
Dodaj do znajomych

 
INNE OD wonderboy
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje