Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Żubr na płocie i w autobusie

dodano 08.11.2011
Żubr na płocie i w autobusie

Dzika natura puszczy w całej okazałości objawiła się w autobusach Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Białymstoku.


Literatura i sztuka prezentowana jest w białostockich autobusach już od ponad trzech lat. Ogromna w tym zasługa pierwszych partnerów projektu – Galerii Arsenał i Książnicy Podlaskiej.

- Ale autobusowa galeria ma formułę otwartą - przypomina Dariusz Ciszewski, prezes KPKM. - W kolejnych odsłonach prezentowaliśmy prace młodych adeptów sztuki z supraskiego Liceum Plastycznego. Tym razem naszym partnerem jest znana już białostoczanom Galeria na Płocie, stworzona przez Zespół Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej.

Od siedmiu lat ogrodzenie przed szkołą ożywa zdjęciami podlaskich artystów fotografików, a także młodych amatorów fotografii. W tym roku przebojem tej wystawy są reprodukcje fotografika, przyrodnika i ornitologa Krzysztofa Onikijuka prezentowane w trzech odsłonach tematycznych: Dzika Natura Puszczy; Skrzydlaty Świat Podlasia i Leśne Pejzaże.

I sam artysta, i twórcy Galerii na Płocie z entuzjazmem przyjęli propozycję pokazania reprodukcji także w autobusach miejskich w ramach akcji „Doznanie na żądanie”.

- Miejsca, w których tradycyjnie obcowaliśmy ze sztuką już dawno przekroczyły granice galerii i muzeów – mówi Ewa Drozdowska, dyrektor ZSS STO przy Fabrycznej. – Bywa, że spotykamy rzeźbę wprost na naszej drodze, a wystawę obrazów na dnie stawu w kolektorze przypominającym fortepian. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby fragment Galerii na Płocie z ulicy Fabrycznej stał się mobilny i rozpraszał szare nastroje jesiennych dni wewnątrz miejskich autobusów.

Autor zdjęć, Krzysztof Onikijuk cieszy się, że jego sztuka dosłownie wyjedzie na ulicę, a miejskie autobusy staną się ruchomymi galeriami fotografii przyrody.

- Przyrody wyjątkowej - białowieskiej, podlaskiej, naszej. To dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność pokazać tak szerokiej publiczności swoje prace, z których na widza będą zerkać potężne żubry, ciekawska sowa czy chytry lis. Mam nadzieję, że zdjęcia przekażą w jakimś stopniu świeży oddech puszczy i uprzyjemnią pasażerom drogę do pracy czy szkoły – mówi artysta.

W autobusach prezentowanych będzie kilkanaście fotografii – zwierząt, ptaków i leśnych krajobrazów. Kto zaś będzie chciał obejrzeć całą galerię może empekiem podjechać w okolice ul. Fabrycznej, gdzie zdjęcia wiszą na płocie i wewnątrz szkoły – na II piętrze.
   Żubr na płocie i w autobusie - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: maszmedia
avatar

O mnie
W serwisie od:
22.02.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD maszmedia
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje