Współczesne media mają ogromną siłę. Telewizja często kreuje wyidealizowany obraz polskiej rzeczywistości. Wolność słowa niekiedy zsuwa obiektywizm na dalszy plan.
Historia potrafi być przewrotna. Autor licznych programów telewizyjnych i książek, Bogusław Wołoszański, został zdemaskowany jako SB-ecka wtyczka w środowisku Polonii brytyjskiej w późnych latach 80-tych XX wieku.
W Polsce od dawna istnieje ciche przyzwolenie społeczne i zwyczaj obsadzania stanowisk przez członków rodzin oraz korumpowania władzy i urzędników. Stąd trudno jest podjąć z nim skuteczną walkę. Jednak należy to robić, by coś zmienić.
W ostatni weekend obejrzałem komedię Woodego Allena pod tytułem „Vicky Cristina Barcelona”. Nie żałuję. Ten film można obejrzeć. Szybko stwierdziłem, że w tym tygodniu media serwują marną kopię pod tytułem „Isabel Kazimierz Barcelona
Tym razem wojna zaczęła sie na dobre.Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż ustawa lustracyjna, jeden z głównych filarów IV RP, jest niezgodna z Konstytucją III RP.
Widziałem w życiu przeróżne odmiany ptactwa, dlatego też jako obywatel kraju spod znaku orła białego, zdążyłem nabawić się drobiowstrętu. Powód? Kto by je zliczył! – czyli subiektywne spojrzenie na politykę, media i życie publiczne w Polsce.
Czas na zmiany w edukacji. Jakie? W prowadzeniu lekcji historii i częściowo języka polskiego. W tej chwili jednak porozmawiajmy o tym pierwszym przedmiocie.
w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video.
Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.