Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Światowy Dzień Deskorolki w Polsce!

dodano 13.06.2008
Światowy Dzień Deskorolki w Polsce!

Już za kilka dni, w sobotę, 21 czerwca, odbędzie się święto wszystkich deskorolkowców - Światowy Dzień Deskorolki!


Z tej okazji najlepsi polscy zawodnicy  i wszyscy inni miłośnicy tego sportu spotkają się w czterech miastach Polski  - w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Lublinie.
Wszystko rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa „do ostatniego skejta”. Imprezy odbędą się w nowo otwartym po gruntownym remoncie skateparku Jutrzenka w Warszawie,  na placu Wolności w Poznaniu, przy pomniku Trudu Górniczego w Katowicach i pod Filharmonią w Lublinie. Wszystko pod nazwą Adio Skateboarding Day. W planie wielkie wspólne jeżdżenie, spektakularne tricki, liczne atrakcje, zawody best trick, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe i premiera filmu Info „Szczęśliwa Trzynastka” z udziałem czołowych polskich deskorolkowców, zrealizowanego w ciągu 2 ostatnich lat w Warszawie, Nowym Jork, Atenach i Sztokholmie. W każdym z miast na 100 skejtów, którzy jako pierwsi pojawią się na miejscu akcji, czekać będą unikatowe T-shirty Adio Skateboarding Day.
21 czerwca 2004 r. w Nowym Jorku setki miłośników deskorolki, przejechało ulicami miasta wzbudzając wszędzie, gdzie się pojawili wielkie zainteresowanie. Ten niekonwencjonalny pomysł spodobał się skejtom z innych miast, którym zależało na promocji deskorolki i rok później zorganizowali podobne przedsięwzięcia w swoich miastach nie tylko w USA,  ale i w innych krajach. Dzień 21 czerwca został okrzyknięty Światowym Dniem Deskorolki.
W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Deskorolki świętowany był w 2006 roku

i połączony został z rozpoczęciem trzeciej edycji touru deskorolkowego TOWN TOUR. Przyjechało wtedy do Polski wielu zawodników z najlepszych europejskich teamów, którzy jeździli i bawili się razem z setkami skejtów z całej Polski. W ubiegłym roku  Światowy Dzień Deskorolki świętowany był już w ponad 30 polskich miastach i miasteczkach, gdzie skupił tysiące deskorolkowców. Główny event odbył się w Warszawie w kultowym miejscu – Galerii Jabłkowskich, która mieści się w samym centrum stolicy. Tam pośród zdjęć najlepszych polskich fotografów sportów ekstremalnych stanęła minirampa, na której swoje umiejętności zaprezentowali najlepsi polscy skejci podziwiani przez tłumy miłośników deskorolki. Więcej informacji na stronie www.skateboardingday.pl
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
If you phone doesn't ring. That's me.
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje