Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Sztuka ognia na Błoniach

dodano 26.07.2008
Sztuka ognia na Błoniach

2 i 3 sierpnia krakowskimi Błoniami zawładnie żywioł ognia. Właśnie wtedy odbywać się tam będzie I. Międzynarodowa Gala Sztuk Pirotechnicznych.


PyroMachina jest wyjątkowym projektem interdyscyplinarnym, obejmującym różne dziedziny sztuki operującej ogniem jako tworzywem. Duże widowiska pirotechniczne, teatr ognia, taniec wywodzący się z tradycyjnych obrzędów, performance oraz instalacje pirotechniczne to tylko niektóre elementy imprezy.

Główną atrakcją wydarzenia jest konkursowa prezentacja widowisk wyreżyserowanych przez zespoły z Portugalii, Włoch, Niemiec i Czech. Zwycięzca, którego wyłoni jury złożone z ekspertów pirotechnicznych oraz artystów, otrzyma statuetkę złotej PyroMachiny, autorstwa rzeźbiarza Jana Siuty. Jednym z punktów programu jest także próba ustanowienia rekordu Polski w skoku z wysokości bez zabezpieczeń w wykonaniu najlepszego polskiego kaskadera Marka Sołka. W trakcie imprezy chce on również pobić rekord Polski w kategorii „Burning Men Show” na najdłużej płonącą postać.

Wśród światowych festiwali PyroMachina jest projektem unikatowym, ponieważ łączy różne dziedziny sztuki widowiskowej, w której nadrzędnym tworzywem jest ogień. Impreza ta została włączona do kategorii Premium programu "6 zmysłów", promującego Kraków poprzez wyjątkowe wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Sztuk Wizualnych, Urząd Miasta Krakowa a współorganizatorami: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Teatr Groteska i Teatr KTO. Producentem wykonawczym PyroMachiny jest Event-Factory, za realizację widowisk i prezentacji pirotechnicznych odpowiada Nakaja Art.  

Patronat medialny nad imprezą objęły RMF FM, TVN Turbo, Onet.pl i Gazeta Wyborcza. Wstęp wolny!
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
nigdy nie ma pewności kiedy nie widać choć odrobiny działań drugiej strony. przecież nie da się walczyć w pojedy...
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje