Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Twoje życzenie pofrunie do nieba

Autor: WiXa
dodano 27.07.2009
Twoje życzenie pofrunie do nieba

Biały okrągły balon widać już z Mostu Świętokrzyskiego. Bez reklam, napisów, kształtem nie przypominający nic użytecznego, nie podpowiada po co znalazł się nad Wisłą. Pod nim, kilkadziesiąt mniejszych baloników, z kartkami w środku.


Pod liną na której zawieszone są baloniki, stoi kolejka ludzi, którzy coś piszą na małych kolorowych karteczkach. Ktoś obok napełnia kolejne baloniki powietrzem i przyczepia je do liny do której przyczepiony jest ten największy, widoczny z daleka balon. Okazuje się że jest on - tak jak pozostałe małe baloniki - wypełniony helem. Wszystko to razem przypomina gigantyczny latawiec z długim ogonem. Baloniki, karteczki i pisaki dostępne są na miejscu.

"Wyślij życzenie do nieba" - tak nazywa się akcja która będzie trwała nad Wisłą przez najbliższe 10 dni. Jej autorem jest Wojtek Sawa. Jak sam tłumaczy - Współtwórcami tego zdarzenia są widzowie-uczestnicy. Instalacja ma charakter rytuału jednoczącego ludzi biorących w niej udział. Wkładamy wypisane na kolorowej karteczce życzenie do przeźroczystego balonu. Za każdym razem gdy dodane jest nowe życzenie wielki balon unosi się wyżej. Na koniec dnia lina trzymająca wielki balon ściągana jest w dół. Indywidualne baloniki z życzeniami są uwalniane i lecą w górę. -

I tak co dzień, od 12:00 aż do zmroku. Swoje życzenie uczestnik pisze dwukrotnie - na dwóch papierowych paskach. Jeden wkłada do balonika, drugi zaś zostawia na miejscu, w kartonowym pudełku, razem z karteczkami innych osób. Po zakończeniu akcji "Wyślij życzenie do nieba" setki zapisanych kartek z marzeniami, zostaną umieszczone pod akrylową płytą, umieszczoną na stałe na nabrzeżu Wisły.
   Twoje życzenie pofrunie do nieba - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: WiXa
avatar

Opis z moblo.pl
Dodał(a) plik multimedialny http://patrz.pl?1265...
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych
Komunikator:

 
INNE OD WiXa
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje