Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Pobije rekord?

dodano 09.07.2008
Pobije rekord?

W piątek, 11 lipca, molo w Santa Monica (USA) przemieni się w ogromny quarterpipe, na którym Ronnie Renner spróbuje pobić rekord najwyższego wyskoku na motocyklu.


Ta jedyna w swoim rodzaju konstrukcja zostanie zbudowana na potrzeby projektu Red Bull Experiment, podczas którego Ronnie Renner, gwiazda światowej sceny FMX, będzie próbował pobić rekord Guinnesa w najwyższym skoku motocyklowym.


Kalifornijskie molo Santa Monica już 11 lipca przeobrazi się w olbrzymią rampę, która umożliwi wysokie wybicie się na motocyklu. Ten jedyny w swoim rodzaju quarterpipe zostanie zbudowany na potrzeby projektu Red Bull Experiment. W piątkowe popołudnie Ronnie Renner, gwiazda światowej sceny FMX, będzie próbować pobić rekord Guinnesa w najwyższym skoku. Pokonywanie wszelkich ograniczeń to główny cel projektu Red Bull Experiment, w którym udział biorą najlepsi sportowcy na świecie, wykonując jedyne w swoim rodzaju sportowe wyczyny.
Kalifornijski quarterpipe został zaprojektowany i zbudowany specjalnie na potrzeby motocyklowego skoku Rennera. Konstrukcja oparta na projektach budowy tradycyjnych ramp ziemnych zostanie umiejscowiona bezpośrednio na molo przy wejściu do Pacific Park. Rampa, zaprojektowana przez Jacka Murphy’ego według koncepcji Dane Herrona, wykonana z ocynkowanej blachy i sklejki będzie liczyć 20 metrów szerokości i prawie 8 metrów wysokości. Ustawienie tak dużej konstrukcji na kalifornijskim molo zajmie całą dobę.
Skok Ronnie Rennera będzie już trzecią odsłoną projektu Red Bull Experiment. Podczas poprzednich edycji Robbie Maddison pobił rekord długości lotu na motocyklu, przelatując z prędkością 154 km/h dystans 98 metrów, natomiast Kevin Robinson jako pierwszy w historii zawodnik BMX wzbił się na wysokość ponad 8 metrów
Renner zdążył zyskać miano szanowanej postaci w środowisku FMX. Na jego koncie wciąż znajduje się rekord świata w osiągnięciu najwyższej wysokości na przeszkodzie step-up (wówczas osiągnął wysokość 11 metrów). Teraz chce osiągnąć podobną wysokość na quarterpipe, który jest znacznie trudniejszą przeszkodą.

 

Podczas próby bicia rekordu Guinessa przez Rennera zorganizowane zostaną także pokazy powietrzne z udziałem helikoptera i odrzutowca Red Bull MiG 17F.
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
"Jestem dobrą dziewczyną, ze złymi nawykami. Ciągle wplątuję się w historie, które mnie nie dotyczą, bagatelizu...
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje