Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Gry planszowe na targach LEVEL_01 w Krakowie

Autor: aszanti
dodano 22.04.2008
Gry planszowe na targach LEVEL_01 w Krakowie

Relacja ze spotkanie pasjonatów gier na targach LEVEL_01, które odbyły się w dniach 18-20 kwietnia 2008 roku w Krakowie.


    W dniach 18-20 kwietnia 2008 roku w Krakowie odbyły się pierwsze Targi Gier i Zabezpieczeń oraz Multimediów dla Edukacji. Celem targów było "stworzenie z jednej strony miejsca spotkań prawdziwych pasjonatów gier, a z drugiej pomostu między społecznością graczy, a nauczycielami i rodzicami". Targi były skierowane do graczy w każdym wieku. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno dziecko, mama, tata, jak i babcia i dziadek. Przy wystawcach znajdowały się stoliki i można było pograć w gry planszowe, figurkowe i karciane. Dla chętnych były turnieje, konkursy, prelekcje, warsztaty origami i pokazy gier elektronicznych i planszowych.

Wśród wielu wystawców można było zobaczyć firmę Bard Centrum Gier, która specjalizuje się w grach fantastycznych i posiada największy wybór gier i akcesoriów w kraju (oferuje ponad 3500 produktów). Natomiast producent i wydawca gier planszowych dla dzieci i dorosłych
- Granna prezentował na swoim stanowisku min. gry takie jak: "Blokus", "Mafia", "Wili i owce".

Na targach nie zabrakło Kuźni Gier, która w 2007 roku została wybrana przez CDPROJEKT RED do stworzenia dwóch gier karcianych promujących sławną grę komputerową – "Wiedźmin", opartą na prozie Andrzeja Sapkowskiego. W swojej ofercie mieli oni również grę karcianą,
osadzoną w polskich realiach, "Wiochmen2". Niespodzianką dla graczy było dodanie do każdego pudełka gry "Wiochmen2", klimatycznego beretu z antenką, który podczas rozgrywki gracz powinien mieć na głowie :-). Swoje stanowiska miał również, największy internetowy sklep z grami Rebel. Z kolei firma Smok, prezentowała takie znane tytuły jak: "Star Wars", "Lord of the Ring", "Warhammer" i "World of Warcraft".

Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyło się stoisko Wydawnictwa Lacerta i to nie dlatego, że można było pograć w polskie wersje światowych hitów: "Puerto Rico", "Wysokie Napięcie" czy "Eufrat i Tygrys". Uwagę zwiedzających przyciągała nowa gra "Agricola", która już za miesiąc pojawi się na naszym rynku w wersji polskiej. Na
targach można było pograć i przetestować grę w wersji niemieckiej. Gra zapowiada się na wielki hit porównywalny z "Puerto Rico". "Agricola" już zdobyła 5 pozycję w światowym rankingu BoardGameGeek.
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: aszanti
avatar

O mnie
W serwisie od:
28.05.2008
Dodaj do znajomych

 
INNE OD aszanti
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje