Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Zdrowy sen – fakty i mity, II Odsłona kampanii „Szlachetne zdrowie”

Autor: filipc
dodano 29.03.2009

Ludzie, którzy śpią mniej, żyją dłużej; brak snu prowadzi do otyłości; drzemka w ciągu dnia jest niezdrowa – czy to prawda? Już 28 marca w Sopocie i 6 kwietnia w Gdyni odbędą się spotkania pt. „Zdrowy sen – fakty i mity”. Spotkanie j


- Większość z nas uważa, że szklanka mleka z miodem czy wino przed snem pomagają zdrowo spać. Nie mogąc zasnąć, spędzamy w łóżku długie godziny, czekając aż poczujemy się senni; rano jemy śniadanie w łóżku zamiast przy stole. Popełniamy mnóstwo błędów, które przekładają się na to, że gorzej śpimy czy nawet zaczynamy chorować na bezsenność – uważa dr Michał Skalski opiekun merytoryczny wydarzenia.
- W jesiennej edycji kampanii „Szlachetne zdrowie” wzięło udział ponad 3000 osób z całej Polski; podsumowanie akcji znajduje się na stronie www.szlachetnezdrowie.eu. Cieszymy się, że tak wielu ludzi zainteresowała tematyka reumatyzmu. II odsłonę kampanii poświęcamy problematyce snu, gdyż jak wynika z badań, coraz więcej Polaków ma problemy ze snem i często są one efektem błędnego postępowania czy myślenia. Już wkrótce czeka nas zmiana czasu - zostanie nam „zabrana” godzina snu. Tym bardziej wierzymy, że wykłady okażą się pomocne, by czuć się optymistycznym i wypoczętym każdego poranka – powiedział Zbigniew Theus koordynator kampanii z ramienia firmy Lama Gold.
Wykłady odbędą się w terminach:

• Sopot - 28 marca, godz. 10.30, Aula Centrum Kształcenia Ustawicznego.

• Gdynia - 6 kwietnia, godz. 12.30, Dom Rzemiosł
Wiosenna odsłona kampanii „Szlachetne zdrowie” pt. „Zdrowy sen – fakty i mity” obejmie ponad 10 miast z całej Polski i potrwa około 3 miesięcy. W każdym mieście wydarzenia podzielone będą na 2 etapy. Podczas pierwszego spotkania słuchacze wysłuchają merytorycznego wykładu eksperta, drugie spotkanie poświęcone będzie praktycznym poradom jak zdrowo spać. Opiekunami merytorycznymi wydarzenia i jednocześnie wykładowcami będą: dr n. med. Michał Skalski - Poradnia Leczenia Zaburzeń Snu Kliniki Psychiatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i dr n. med. Daria Pracka – Katedra i Zakład Fizjologii, Pracownia Badań nad Snem Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.
Spotkania w ramach kampanii Szlachetne zdrowie to nie tylko wykłady i warsztaty. Uczestnicy prelekcji sami sprawdzą, jakie błędy popełniają. Każdemu badaniu towarzyszyć będzie krótka ankieta dotycząca faktów i mitów na temat snu. Kampanię podsumuje publikacja analizy wyników zebranych podczas wszystkich wykładów zaprezentowana na stronie www.szlachetnezdrowie.eu.
   Zdrowy sen – fakty i mity, II Odsłona kampanii „Szlachetne zdrowie” - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: filipc
avatar

O mnie
W serwisie od:
26.03.2009
Dodaj do znajomych

 
INNE OD filipc
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje