Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Śmiej się nawet przez łzy

dodano 20.01.2009

Chcesz być bardziej szczęśliwy. Uśmiechaj się... nawet gdy nie jest ci do śmiechu.


Nawet uśmiech przez łzy powoduje wydzielanie się w mózgu endorfin, odpowiedzialnych za poczucie szczęścia. To lepsze niż czekolada, która też przyspiesza produkcję endorfin, ale grozi dodatkowymi kilogramami w wadze ciała.
Wystarczy po prostu się uśmiechać! Szczerze czy nie, to nie ma tak wielkiego znaczenia. Dzięki temu poczujesz się szczęśliwszy, zdrowszy i zyskasz sympatię innych ludzi. Gdy się uśmiechamy w naszym mózgu tworzy się cudowny, rozweselający eliksir. - Śmiech stymuluje wydzielanie się w mózgu hormonów zwanych endorfinami - mówi psycholog Monika Dreger. - A te działają podobnie jak morfina i heroina. Jesteśmy na takim lekkim haju. Endorfiny uspokajają, uśmierzają ból, wzmacniają układ odpornościowy i poprawiają nam samopoczucie. Sam fakt uśmiechania się, nawet udawanego powoduje wydzielanie endorfin w mózgu. Łatwo to sprawdzić przeprowadzając prosty eksperyment. Wkładamy sobie ołówek w zęby a wtedy nasze mięśnie układają się tak jak podczas uśmiechu. Kąciki ust unoszą się w górę a my po pewnym czasie zaczynamy czuć się czuć lepiej.
Jak to możliwe? Za uśmiech odpowiadają dwie grupy mięśni: jarzmowe większe oraz okrężne oka. Podczas uśmiechu mięśnie jarzmowe większe odsłaniają zęby i podnoszą kąciki ust. Ich ruch możemy kontrolować. Robimy to właśnie wtedy, gdy się sztucznie uśmiechamy. Mięśnie okrężne oka są odpowiedzialne za zamykanie powiek i sprawiają, że w kącikach oczu pojawiają się zmarszczki. Działają niezależnie od naszej woli i pojawiają się tylko, gdy śmiejemy się szczerze. Tak więc w udawanym uśmiechu śmieją się tylko usta. Mięśnie odpowiedzialne za uśmiech są silnie sprzężone z dobrym samopoczuciem. I działa to w obie strony! Nie tylko radość wywołuje uśmiech, ale i odwrotnie... uśmiech wywołuje radość!
   Śmiej się nawet przez łzy - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: marta_putkowska
avatar

O mnie
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD marta_putkowska
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje