Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

B.A.S.E wchodzi do Polski

dodano 30.06.2008
B.A.S.E wchodzi do Polski

Olek Domalewski B.A.S.E. jumper z Diverse Extreme Team eksploruje Europę.


B.A.S.E. jumping jest jednym z najbardziej ekstremalnych sportów na ziemi. Nazwa pochodzi od liter początkowych wyrazów miejsc, z których się skacze: Bulding - budynek, Antenna - antena, Span - przęsło i Earth - ziemia. Warunkiem, aby zostać zaliczonym w poczet B.A.S.E. jumperów, jest dokonanie skoków ze wszystkich tych miejsc.
Olek Domalewski z zespołu Diverse Extreme Team jest pierwszym skoczkiem B.A.S.E. w Polsce, który zdobył wszystkie obiekty składające się na akronim B.A.S.E. (Building, Antenna, Span, Earth). Od 4 lat eksploruje całą kulę ziemską w poszukiwaniu nowych wyzwań i obiektów. Ma już ponad 350 skoków B.A.S.E. (ponad 70 różnych miejscówek) i ponad 750 skoków z samolotu. Skupia się na lataniu w górach w stroju wingsiute oraz urbanistycznej części świata. Szkoli i radzi „młodym” adeptom B.A.S.E. w Polsce. Dla Olka nie ma rzeczy niemożliwych. Skoczyć ze spadochronem można ze wszystkiego co jest wystarczająco wysokie (od około 50 m. +- 10 m.).
W czerwcu zawodnik Diverse Extreme Team eksplorował Europę, na początek zaplanował  skoki w Rotterdamie (Holandia), pod Brukselą (Belgia), we Francji, Hiszpanii oraz Szwajcarii. Lipiec to prawdopodobnie skoki we francuskich Alpach. Sierpień to najwyższe klify Norwegii, we wrześniu Olek Domalewski planuję kolejny wyjazd do USA. Jak sam mówi - Plan na dalszą część roku nie jest jeszcze doprecyzowany, ale mam już parę nowych pomysłów na skoki, o których poinformuję jak wyjdą. Myślę, że każdy będzie zdziwiony. Czym dla Olka jest B.A.S.E. jumping, co go najbardziej fascynuje w tym sporcie?
Olek Domalewski - Przede wszystkim  podróżowanie. Szczególnie kiedy łączy się to również ze wspinaczką  i chodzeniem po górach. Ale oczywiście nie jest to jedyna rzecz. Dzięki B.A.S.E. jumpingowi mam przyjaciół na całym świecie. Nie spodziewałem się tego kiedy zaczynałem skakać – dodaje zawodnik Diverse Extreme Team. Mało ludzi zdaje sobie sprawę jak dużo endorfiny wydziela się w człowieku po skoku. Każdy skok jest niesamowity. Skakałem w bardzo wielu wyjątkowych  miejscach, które są normalnie niedostępne: budynki w Las Vegas, Los Angeles, klify w Tajlandii, budynki w Kuala Lumpur, budynki w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdyni, góry w Szwajcarii, Włoszech, Maroku, polskie Tatry i Pieniny, niemieckie wiatraki, wiele różnych mostów, tamy, anteny etc. Najbardziej lubię skakać w górach oraz miastach. To jest to, co dostarcza najwięcej wrażeń i radości – mówi zawodnik Diverse Extreme Team.  B.A.S.E. jumping jest dla Olka jednym ze sposobów na poznawanie świata, z każdej wyprawy przywozi mnóstwo wrażeń, fotografii oraz materiału video, które dokumentują niesamowite miejsca, które odwiedził i eksplorował  z „lotu ptaka”.  Z niecierpliwością czekamy już na kolejne z ostatniej wyprawy po Europie.
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: tomasz_albecki
avatar

Opis z moblo.pl
Jedyne Wspomnienie jakie Chcialbym Wymazac To Wspomnienie O Tobie O Wszystkim Co z Toba Zwiazane....
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD tomasz_albecki
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje