Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Czekając na zmienę pokoleniową

Autor: korekp
dodano 27.09.2007
Czekając na zmienę pokoleniową

Przed wyborami dwa lata temu nie miałem swojego faworyta do Parlamentu. Po roku czasu, gdy zobaczyłem, co wyprawia PiS, moje poparcie zdobyła zdecydowanie Platforma.


    Polityka zagraniczna PiSu, ośmieszanie się elit rządowych i prezydenta zarówno w kraju jak i za granicą zniechęciły mnie do tej partii. Nie poruszam tu nawet wątków ideologicznych, bo chcę zwrócić uwagę na coś zupełnie innego.

    Po tych wszystkich wpadkach (IRAsiad, brak znajomości Mazurka, Spieprzaj dziadu, ciemny lud, wzloty i upadki koalicji, itp., itd.) myślałem sobie: nic nam nie pozostało tylko Tusk i jego ekipa (tak, wiem, że to słowo kojarzy się z mitycznym układem...), może chociaż wstydu nie narobią. Nie mówiąc już o ksenofobicznych, antysemickich, i w ogóle (prawie) wszystko -anty poglądach PiSu, ale jak już mówiłem odstawimy to na bok.

    Gdy okazało się, że będą przedwczesne wybory nie byłem już tak przekonany co do PO. Myślałem cały czas, że jest ona jedyną szansą na to, by PiS nie rządziło. Miała i ma do tej pory wysokie poparcie społeczeństwa i ciągle zamienia się z PiSem koszulką lidera w sondażach przedwyborczych. Gdy widzę to, co Platforma robi w kampanii przedwyborczej to ręce mi opadają. Prowadzi, podobnie jak PiS, kampanię agresywną, nie nastawioną na to, by pokazać, co chce zrobić, tylko na to co PiS zepsuł i jaki on jest zły. Nie uważam, że PiS niczego nie spartolił, że robi dobrze, ale przez taką kampanię PO traci w moich oczach (i pewnie w oczach wielu innych) bardzo wiele. Nie jest już moją nadzieją na nowoczesne, dobrze prowadzone państwo przez rozsądnych i kulturalnych ludzi. Polityka jest na bardzo niskim poziomie, wiem, nic nowego, ale miałem nadzieję, że można to zmienić. Platforma przez agresywną kampanię staję się podobna do PiS. Trzeba przestać wzajemnie się atakować i pomyśleć o tym co można dobrego zrobić, bo za dużo krytyki daje kiepskie wyniki...

    Nie pozostaje nic innego, tylko czekać na zmianę pokoleniową, która wprowadzi coś nowego do naszej polityki, więc życze zarówno mi, Wam jak i Polsce, by ta zmiana nastąpiła jak najszybciej.

wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
KOMENTARZE
2007-09-27 23:34:18
| PO czy PiS. Co za różnica? Bez przerwy od prawie
PO czy PiS. Co za różnica? Bez przerwy od prawie dwudziestu lat to samo. Jak nie byłe komuszki, to solidarność (oczywiście w każdych wyborach nazwa partii jest inna). Trzeba w końcu dać szanse politykom z partii, której członkowie, jak i wyborcy mają największe IQ. Trzeba głosować na UPR!
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: korekp
avatar

O mnie
W serwisie od:
24.06.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD korekp
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje