Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Pieniadze na start?

dodano 07.08.2007
Pieniadze na start?

Majac 18-20 lat i dobry pomysł na własny biznes przy czym nie mając pieniędzy, żeby wystartować, możemy pomysł wsadzić w kieszeń, spakować przysłowiowe zabawki i iść do domu...Nawiązując do mojego poprzedniego artykułu muszę powiedzieć, że niewiele się zmieniło... Owszem, mam już te 18 lat, ale to nie znaczy, że mogę otworzyć swój wymarzony biznes.

Od pewnego czasu biegam od urzędu do urzędu tylko po to, by z każdego uzyskać stosowne papiery. Mam już lokal, wszystkie potrzebne informacje, wystarczy tylko iść do Urzędu Gminy po Wpis Do Ewidencji. Jednak by otworzyć biuro, muszę wyremontować oraz wyposażyć lokal. Na ten cel potrzebuję ok. 10 000 zł. Niestety nie dysponuję taką gotówka. W takiej sytuacji, każdy kieruje swe kroki do banku po mały zastrzyk finansowy. Ja również tam poszedłem, jednak po spędzeniu około godziny dowiedziałem się, że nie mam zdolności kredytowej... Wobec powyższego udałem się do Inkubatora Przedsiębiorczości, by ubiegać się o tzw. pożyczkę bezzwrotną, o której mówią wszystkie gazety. Podczas rozmowy z przemiłą panią dowiedziałem się, że bezzwrotnej pożyczki nie ma, lecz są kredyty "nisko oprocentowane" - spłata w ciągu 30 m-cy. Oczywiście byłbym chętny na ten kredyt. Zanim pani sięgnęła po stosowne druki zadała następujące pytanie: "Czy jest Pan zarejestrowany jako bezrobotny?" Moja odpowiedź była oczywista: "Nie." Po czym w dalszej rozmowie wytłumaczyła mi wszystkie dalsze procedury.

Udałem się do Powiatowego Urzędu Pracy, gdzie dostałem odpowiedni formularz wraz z wykazem potrzebnych dokumentów. Jednym z nich była Książeczka Wojskowa, której jako młody człowiek jeszcze nie mam. A nie mam dlatego, że nie zostałem zaewidencjonowany przez panie w Urzędzie Gminy, które z pewnością mają pełne ręce innej pracy.

Gdyby nie tych kilka niedogodności już od poniedziałku zacząłbym pracować "na swoim"... Piszę to, gdyż wierzę, że przeczytają to młodzi ludzie mający ambicje na własną działalność gospodarczą, a jeszcze nie zaczęli swojej podróży po świecie biznesu. Niestety muszę to powiedzieć - zaczekajcie na koniec szkoły, zdajcie maturę, a następnie zacznijcie swoją wycieczkę po instytucjach, które na ogół mają pomagać...

wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: lukasz_jarych
avatar

O mnie
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD lukasz_jarych
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje