Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Sieć przedszkoli "Dzieci Świata - Świat Dzieci"

dodano 20.07.2007
Sieć przedszkoli "Dzieci Świata - Świat Dzieci"

W Aninie już we wrześniu zostanie otwarte pierwsze z sieci elitarnych przedszkoli „Dzieci Świata – Świat Dzieci”. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i ich rodzicami pozwoliło twórcom przedsięwzięcia zbudować specjalny program.


Zapracowani rodzice z trudem radzą sobie z godzeniem życia osobistego i zawodowego. Jest to niełatwe zadanie. Chęć zapewnienia dziecku wszystkiego, czego potrzebuje, wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na pracę, a to z kolei wzbudza w rodzicach poczucie winy, że zbyt mało przebywają ze swoimi dziećmi. Twórcy przedszkola „Świat Dzieci” rozumieją te rozterki.

„Nie jest naszym zamiarem zastępowanie rodziców. Naszym celem jest pomoc w rozwoju dzieci, a poprzez współdziałanie, budowanie dobrych relacji między rodzicami a ich dziećmi. Chcemy nauczyć dzieci, aby patrzyły na otaczający je świat jako na szansę, a nie jak na zagrożenie.” – mówi Marzena Mandziej, współwłaścicielka przedszkola.

Założenia programu „Dzieci Świata – Świat Dzieci” nie zgadzają się z podejściem do rozwoju dziecka charakterystycznym dla wielu dzisiejszych przedszkoli prywatnych. Nadmierna stymulacja poznawcza małego człowieka przez zmuszanie go do udziału w zbyt wielu zajęciach odbywa się kosztem przykładania należytej wagi do rozwoju społecznego i emocjonalnego. Przemęczone, rywalizujące ze sobą od najmłodszych lat dzieci nie są szczęśliwe. Równie ważne jak rozwój intelektualny jest wzbudzanie w najmłodszych empatii i chęci współpracy w bezpiecznym i wspierającym otoczeniu.

„Stawiamy sobie też cel we współpracy z rodzicami, chcemy, aby każdy z rodziców wierzył we własne dziecko, akceptował jego sukcesy i porażki, a przede wszystkim, aby rodzice bezwarunkowo kochali swoje dzieci i umieli im miłość okazywać.” – dodaje Marzena Mandziej.

Pierwsze przedszkole „Dzieci Świata – Świat Dzieci” powstaje w Aninie w bliskiej odległości od ulicy Kajki. Willa o powierzchni ponad 400 m2 z ogrodem i własnym placem zabaw, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu daje możliwość stworzenia domowej atmosfery. Optymalnej wielkości grupy dzieci (maksymalnie 14 osób) z oddzielnymi salami, specjalne sale do zajęć ruchowych i plastycznych oraz precyzyjnie dobrana kadra (w każdej grupie doświadczony nauczyciel i stażysta) sprawiają, że dzieci są otoczone troskliwą opieką, ale mają też szeroką możliwość kontaktów z rówieśnikami. Po otwarciu przedszkola w Aninie powstaną kolejne w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Łodzi.

Zapisy do pierwszego przedszkola „Dzieci Świata – Świat Dzieci” w Aninie już trwają. Więcej informacji na temat zapisów można uzyskać pod nr telefonu 692 117 811.
wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: Michael_7
avatar

O mnie
W serwisie od:
10.04.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD Michael_7
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje