Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Czy Londyn jest daleko?

Autor: Ika
dodano 14.05.2007
Czy Londyn jest daleko?

Polacy w Londynie to obraz już wpisany w londyńską rzeczywistość, ale i w polską, tu, w kraju. Ilu z nas nie ma przy sobie kogoś bliskiego, może męża czy żony, a może rodziców?


Właśnie tam odnaleźć możemy nasze drogie „zguby”. Tam właśnie są, tam żyją, pracują, uczą się i studiują, zakładają rodziny, rodzą dzieci, żenią się. Polska ma już dla nich wymiar wakacji, wczasów, krótkiego urlopu, na który można przylecieć na dwa dni. Jednak Polska wciąż jest dla nich miejscem, za którym tęsknią. W końcu tu się wychowali, tu przez lata wytworzyli więzy z innymi ludźmi. Ojczyzna jest dla nich czymś miłym i utęsknionym, właśnie z powodu ludzi, czasem z powodu miejsc, a równocześnie jest dla nich czymś śmiesznym i strasznym, z powodu niekompetentnych polityków, dziwnych i nieżyciowych przepisów, które pozostały po czasach komunizmu. Polacy mieszkający w Londynie są zadowoleni, że mogą być w miejscu, w którym jest dla nich legalna praca, a równocześnie są rozgoryczeni tym, że nie mogą być w Polsce, wraz z rodzinami, ponieważ tu nie ma pracy, a jeśli już ktoś ją znajdzie, jest ona tak mało płatna, ze trudno się utrzymać lub jest to wręcz niemożliwe. Osoby mieszkające za granicą odwiedzają swoje rodziny w Polsce. Równocześnie do Londynu wciąż przyjeżdżają Polacy, którzy znajdują tu pracę. Poza tym, Londyn wciąż jest miejscem, do którego przyjeżdża się, aby zwiedzać jego muzea i architekturę. Chcąc znaleźć się w Londynie, najlepszym sposobem podróży jest lot samolotem. Wtedy rzeczywiście Londyn nie jest tak daleki, jak by się to mogło wydawać. W każdej chwili można przecież przylecieć do Polski z Londynu i polecieć odwiedzić rodzinę w Londynie. Samolotem można dotrzeć do Londynu w ciągu kilku godzin. Wybierając się do Londynu, warto wcześniej zarezerwować lot. Im wcześniej to zrobisz, tym mniej zapłacisz za bilet. Możesz zrobić to na stronie http://www.lotnisko-gdansk.info/dojazd/ lub na http://www.lotnisko-goleniow.info/tanie-linie-lotnicze/ oraz na stronie http://www.lotnisko-jasionka.info/tanie-linie-lotnicze/
Dzięki temu, że można kupić tani bilet lotniczy, można podróżować pomiędzy Londynem i polskimi miastami. Jest to wielkie udogodnienie dla Polaków mieszkających w Londynie oraz dla tych, którzy się dopiero do Londynu wybierają. Teraz Londyn jest bardzo blisko.

wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: Ika
avatar

O mnie
W serwisie od:
10.05.2007
Dodaj do znajomych

 
INNE OD Ika
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
27.02.2007 10:33:10
09.07.2007 08:26:11
16.05.2007 08:18:02
26.04.2007 11:25:30
zobacz więcej
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje