Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Ucz się na wakacjach!

Autor: magda_f
dodano 30.05.2011
Ucz się na wakacjach!

Każdego dnia rozmaite bodźce uderzają w nas ze wszystkich stron. Chcąc przykuć naszą uwagę na dłużej, należy wpłynąć na wszystkie nasze zmysły. Być może ta koncepcja przyświecała twórcom kolejnych muzeów interaktywnych?


Chcą zaangażować, pobudzić wyobraźnię, nie tylko pozwolić na dotknięcie eksponatów, ale także na sprawdzenie jak działają, na posmakowanie, na usłyszenie… Na świecie jest coraz więcej takich placówek i każdego roku przyciągają one tłumy małych i dużych pragnących uczyć się poprzez zabawę. Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl poleca wizytę w kilku... każda z nich jest inna i w każdej mamy szansę na wejście w zupełnie nowy świat.
Obiad w starożytnych Pompejach
Ile osób ma ochotę oglądać fragmenty wykopalisk? Kawałek starożytnej misy czy kości przodka? Zapewne większość powie, że takie rzeczy są nudne i Muzeum Archeologiczne, to ostatnie miejsce, które chcą odwiedzić. A gdyby zapytać czy chciałyby przenieść się w czasie i odwiedzić starożytne Herculanum? Niedaleko Neapolu powstało miejsce, które ma wprowadzać w życie Herkulanemu i sąsiadujących Pompejów w okresie rozkwitu tych miast, przed erupcją wulkanu w 79 w naszej ery. Muzeum działa jak kapsuła czasu i pozwala na cofnięcie się o kilka wieków… pospacerowanie po wirtualnych mozaikach z Domu Fauna w Pompejach, poczucie klimatu oszronionych łaźni, rozgoszczenie się w romańskim domu… Zwiedzający widzą też gigantyczny rzut obrazu Forum w Pompejach, stopniowo zmieniającego się na przed i po erupcji. Prezentacjom towarzyszą dźwięki: muzyka, odgłosy rozmów, przyrody. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli, cena biletu dla osoby dorosłej to 7,50 euro, dla dziecka 6 euro. Warto będąc w okolicach Neapolu odwiedzić to miejsce, nie tylko po to, by pokazać dziecku, jak kiedyś wyglądał świat i jak bogatą miał kulturę. Indywidualna podróż do Neapolu, zorganizowana przy pomocy eSKY.pl to koszt biletu lotniczego i hotelu. Ceny biletów zaczynają się od 860 PLN w dwie strony, natomiast nocleg dla dwóch osób w trzygwiazdkowym hotelu można zarezerwować już w cenie 170 PLN.
Support koncertu Beatlesów
Czego można się spodziewać po Muzeum Brytyjskiej Muzyki? Pamiątek po Beatelsach? To chyba pierwsza odpowiedź, która przychodzi do głowy. I jest jak najbardziej prawidłowa, chłopaki z Liverpoolu są przecież ikoną brytyjskiego rocka. Ale muzyka na Wyspach to nie tylko oni! Przez ostatnie 60 lat, przez tamtejszą scenę przeszło wiele osobistości, które wywarły wpływ na światowy rynek muzyczny. W British Music Experience można obejrzeć przedmioty, które towarzyszyły m.in. takim zespołom jak Iron Maiden czy Rolling Stones, a także Davidowi Bowie czy Robbiemu Williamsowi. Nowoczesna technologia audiowizualna, nie tylko pomoże odwiedzającym przejść przez kolejne dekady w historii brytyjskiej muzyki i odsłuchać setki nagrań. To miejsce, w którym przyszli artyści mogą sprawdzić swoje umiejętności. Kabina Dance the Decades daje szansę na poznanie jednego z 12 stylów tańca, a w profesjonalnym studiu Gibbon można zagrać na wybranym instrumencie… Oczywiście po opanowaniu techniki, jest szansa na nagranie każdego występu i chwalenie się znajomym swoimi umiejętnościami. Muzeum ma też bogaty program warsztatów, seminariów i koncertów. Jest czynne codziennie w godzinach 11-19.30, wstęp kosztuje 10 funtów dla osoby dorosłej i 8 dla dziecka. Chcąc odwiedzić to miejsce, wystarczy kupić bilet lotniczy do Londynu – na stronie www.esky.pl ceny zaczynają się od 300 PLN za podróż w dwie strony, nocleg w promocyjnej cenie można znaleźć już za 75 PLN od osoby.
   Ucz się na wakacjach! - zobacz źródło wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: magda_f
avatar

O mnie
W serwisie od:
26.02.2011
Dodaj do znajomych

 
INNE OD magda_f
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Partnerzy
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje