Start
Profil
Pino quizy
pino gry
o pino
Ithink.pl - Dziennikartstwo Obywatelskie

Europroblem

dodano 23.04.2007
Europroblem
Ocena:

Gospodarzami Mistrzostw Europy 2012 będą Polska z Ukrainą. Euforia, jaka zapanowała nad Wisłą, następnego dnia przerodziła się w lekkie zwątpienie, jak nie czarnowidztwo.


85 milionów obywateli i... tyle samo dziur na drogach. Takie docinki kierują Polacy do władz, które od lat nie potrafią wywiązać się z obietnic związanych z budową dróg. Kulminacją wszelkiej wątpliwości związanej z organizacją Euro2012, były wypowiedzi forumowiczów największych portali internetowych. Ich słuszność, a może zwykły przejaw histeryzowania, zweryfikuje najbliższe pięciolecie.

"The Guardian" oraz francuski "Le EQUIPE" zwracają uwagą na naszą infrastrukturę i wielogodzinną podróż z Gdańska do Doniecka. "Od 1989 roku powstało parę kilometrów autostrad, a oni w 5 lat chcą wybudować to, co planowano w latach 70-tych"- krzyczy jeden z wypowiadających się na Onet.pl . W nasze wątpliwości powątpiewają również Niemcy, a Francuzi orzekli, iż gotowi są przejąć turniej od nas, w razie niepowodzenia. Szczytem larum podniesionego przez internautów była wiadomość o niefinansowaniu imprez sportowych ze strony Unii Europejskiej. Zaczęła pojawiać się wizja upadających kosztem mistrzostw szpitali, czy chudnących portfeli Kowalskiego przez zwiększenie podatków.

Nikt nie powiedział, że organizacja trzeciej co do wielkości sportowej imprezy będzie łatwa. Zachodnie gazety twierdzą wręcz, że porywamy się z motyką na słońce. Faktycznie, UE nie daje pieniędzy na budowę stadionów, ani na organizację Mistrzostw Europy. Ale na samą infrastrukturę Bruksela przeznaczyła dla Polski miliardy euro, które mieliśmy zagospodarować na lata 2007-2013. Decyzja Michela Platiniego przyspieszy tylko budowę planowanych inwestycji, które realizowano do tej pory ociężale. Warto dodać, że kwota potrzebna do realizacji obiektów sportowych jest "kroplą w morzu" potrzeb. Najwięcej funduszy pochłonie budowa dróg, modernizacja kolei i lotnisk.

Budżet państwowy jest w coraz lepszej kondycji- zapewnia premier Jarosław Kaczyński. Z pewnością zostanie mocno nadszarpnięty. Trzeba będzie uruchomić wpływy z sektora publicznego, za to przy budowie stadionów i zaplecza sportowego ważną rolę odegrają sponsorzy i prywatni inwestorzy. "Nie ma co narzekać. Taka szansa zdarza się raz na 50 lat" - powtarza co dzień Michał Listkiewicz.

Bez wątpienia, dzięki Euro, nasze nowe drogi, szybsza kolej i nowoczesne stadiony powstaną za kilka, a nie kilkanaście lat. Powstać by powstały, tyle że wielu z nas już pewnie by nie doczekała. Bo to jest jak z budową domu dla średnio- zarabiającego Kowalskiego. Lepiej latami spłacać kredyt, niż kupować cegiełka po cegiełce, by wprowadzić się po latach trzydziestu- jako emeryt na wykończeniu.

wróc do artykułów
 
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Aby dodac komentarz należy się zalogować.
 
REKLAMA
 
UŻYTKOWNIK: slawomir_tragarz
avatar

O mnie
W serwisie od:
19.12.2006
Dodaj do znajomych

 
INNE OD slawomir_tragarz
 
ARTYKUŁY O PODOBNYM TEMACIE
 
5 NAJLEPIEJ OCENIANYCH ARTYKUŁÓW
21.09.2009 10:24:34
02.06.2009 19:31:08
09.06.2009 18:03:13
27.04.2009 18:23:22
 
zobacz więcej
 
Społeczność Witamy w serwisie Pino.pl. Nasz serwis to

nowoczesny portal społecznościowy

w pełni tworzony przez naszych Użytkowników. Dołącz do naszej społeczności. Poznaj świetnych ludzi, kontaktuj się z nimi, baw się rozwiązując quizy, graj w gry, twórz własne blogi, pokazuj swoje zdjęcia i video. Pino.pl to serwis społecznościowy dla wszystkich tych, którzy chcą świetnie się bawić, korzystać z wielu możliwości i poznać coś nowego. Społeczność, rozrywka, fun, ludzie i zabawa. Zarejestruj się i dołącz do nas.
Pino
Reklama
O Pino
Polityka prywatności
Pomoc
Regulamin
Blog
Reklamacje
Kontakt
Polecane strony
Darmowy hosting
Playa.PL - najlepsze gry
Filmiki
Miłość
Prezentacje